Kumru Anaokulları

Kumru Anaokulları

Eğitim Felsefemiz : Kumru Anaokulları, düşünce ve eylemleri temel alıp, etkin öğrenmeyi ilke edinerek iletişim becerilerini, sorun çözmeyi, iç disiplin sağlamayı, yeteneklerini geliştirmeyi en önemlisi Türkiye'mize "Yeni ufuklar açacak mutlu çocuklar" yetiştirmeyi hedefler.

Eğitim Programı : Kumru Anaokullarımızda  3-6 yaş grubu çocuklarına tüm gün ve yarım gün olmak üzere hizmet vermektedir.

Tam Gün : 08:00 - 18:00 saatleri arasında olup, etkinlikler 09:30 - 17:00 saatleri arasındadır.

Yarım Gün : Sabah grubu için; 08:00 - 12:00, yemekli 08:00 - 13:30 saatleri arasındadır. Öğlen grubu için, yemeksiz 13:30 - 18:00, yemekli 11:30 - 18:00 saatleri arasındadır.

Kayıt : Kumru Anaokullarımızda kayıtlarımız dönemlik yapılır. Dönem sonu Haziran ayı sonudur. Dönem dışında kalan Temmuz ve Ağustos aylarında, çocuğun gelmediği her ay için dönem başında eğitim ücretinin %50'si talep edilir.

Tatil Günleri : Anaokulumuz tüm yıl boyunca açıktır. Ancak resmi tatillerde, hava kirliliği, kötü iklim koşulları gibi Ankara Valiliği tarafından yapılan tatil açıklamalarında anaokulumuz da uyacaktır. Ağustos ayının ilk haftası genel temizlik ve onarım için kapalıdır.

Ücret :  Aylık ücretler her ayın 1-5 veya 15-19 tarihleri arasında alınır. Geciken ödemelerde %10 gecikme farkı alınır. Kayıt esnasında eğitim ücreti peşin olarak alınır. Anaokulu aidatı Haziran ayı sonunda düzenli olarak ödenecektir. Dönem içindeki devamsızlık yuva aidatını ödeme yükümlülüğünü ortadan kaldırmaz, bu durumda ödemelerin süresi içinde yapılması istenir. Tatil haftalarına rastlayan aylarda da ücretler tam olarak ödenecektir. "Yuva ücreti M.E Müdürlüğü'nün belirlediği taban ve tavan arasında alınır."

Sağlık Hizmetleri : Kumru Anaokulumuzda sağlık hizmeti koruyucu hekimlik hizmetidir. Gerekli görülüğünde öğrencinin kendi doktoru tarafından tetkik ve tedavisi istenecektir.

Servis : İsteyen veliler için araba servisi organizasyonu sağlanacaktır.

Anaokulumuzun İşleyiş Kuralları :

- Anaokulumuz 08:00 - 18:00 saatleri arasında faaliyettedir.

- Etkinlik saatleri 09:30 - 17:00 arasında olup öğrencilerimizin bu saatlerde yuvada bulundurulmaları ve en geç 18:30'a  kadar yuvadan alınmaları gerekir.

- Öğrencinin anaokuluna gelmeyeceği günlerde ve öğrenciyi anaokulundan farklı kişinin alması gerektiği taktirde yuvaya haber verilmesi istenir.

- Hasta öğrenci anaokuluna kabul edilmeyecektir. Velilerin bu maddeye titizlik göstermeleri, anaokulunda öğrenci sağlığının korunması açısından önemlidir.

- Öğrencinin anaokuluna gelirken değerli takılar takmaması ve oyuncak günlerinde beraberinde getirdiği oyuncağın arkadaşlarında olumsuz rekabet duygusu yaratacak türden olmaması istenir.

- Uyumsuzluk hallerinde anaokulu idaresi çocuğun anaokulundan alınmasını ya da bir süre ara vermemesini isteyebilir.

Kumru Anaokullarımızda yapılacak olan veli toplantılarına katılmama durumunda, toplantı kararlarının onaylandığı kabul edilir.

- Yıl içerisinde anaokulu nezaretinde yapılacak gezilere velinin izin verdiği kabul edilir.Etiketler:

Kumru Anaokulları